BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

I. Odinė striukė: na ir kokią man rinktis?

Pavasaris. Dienos vis šiltesnės, saulė vis kaitresnė.. Ankstyvas rytas su vėlesniu vakaru primena, kad dar neseniai buvo žiema, kad dar karaliauja šaltesnis vėjas… O mūsų, žmonių, širdis jau nori degintis, išsirengti, autis basutes, šortus… Bet kol kas viršutinis lauko drabužis is number one. O geriausia iš jų- odinė striukė. Ir tai ne mano asmeninė nuomonė, tai faktas…:)))

Kuo ji ypatinga? Pirmiausia praktiškumu: nesiglamžo, nesitepa, nereikalauja ypatingos priežiūros ir.. atsargumo nešiojant [palyginus su tekstiline balta striuke]..:) Parduotuvėse pasirinkimas didelis, kainos nuo a iki z, visada must have sąraše. Bet būtent banga ir didelis paplitimas kiekvienoje kolekcijoje taip nuvalkiojo jos išskirtinumą, kad kartais rinkdamasis odinukę jautiesi banaliu. Bent aš.

Taigi šiandieninė mano misija- padėti apsispręsti kokios Jums iš tikro reikia/tinka ir kuri atitiktų Jūsų gyvenimo būdą.

Šis įrašas bus ilgas… Per vieną kartą nesugebėčiau visko aprašyti, be to kam įdomios tos ilgos pasakos…?:) Todėl  nusprendžiau rašyti dalimis, o šiandien žadėta pirmoji dalis…So go!

Sudėtis. Manau suprantama, kad pravardžiavimai odinukė/ koža…;)) kilo ne šiaip sau. Viso praktiškumo esmė ir yra sudėtis- oda [nuo veršelio iki mamuto...:)]. Tačiau šiuolaikinės technologijos taip ištobulino medžiagas, kad galite ir neatskirti odos nuo odos pakaitalo. Ir tai nėra blogai, kuomet žinote ką perkate. Šiuolaikinis odos pakaitalas gali būti toks pat ilgaamžiškas, maloniai dėvimas [žinoma oro pralaidumas bus visada mažesnis], be to ekologiškas ir cruelty free. Iš patirties galiu pasakyti, kad su tikros odos striuke turėjau didesnio vargo [ sugerdavo visus prastus kvapus], o striukytė iš pakaitalo už 160 Lt po 4m. nešiojimo vis dar kabo spintoje erzindama savo nesunešiojimu…:) Reziumė: kiekvieno kišenė, skonis, etniniai ir kiti sumetimai padiktuos kokią rinktis. Bet atradus nuostabaus grožio striukę iš odos pakaitalo galite savęs nestabdyti, bijodami įsigyti nekokybišką drabužį.
Dydis. Šiuo klausimu Jums labiausiai gali padėti artimas žmogus, kuris Jus apžiūrės iš visų pusių. Dažniausiai odinukė turi būti prigludusi [nebent visas modelio kirpimas skiriasi nuo įprastų]. Atradę sau gražią, bet per didelę striukę, atsiminkite, kad taisymas tiek odos, tiek odos pakaitalo yra brangus. Kadangi šis klausimas labai individualus tiek nuo Jūsų figūros, tiek nuo pačios striukės kirpimo, daugiau neturiu ką pasakyti…:)
Ilgis. Modelių pasirinkimas yra tikrai labai didelis. Praktiškiausias- vidutinio ilgio striukė. Trumpas švarkelis tinka vėlesniam pavasariui/vasaros vakarams/ ankstyvam rudeniui, o ilgas odinis paltas labiausiai pravers pavasario pradžiai ir rudenį.
Stebėdama mieste paplitusią vienos rūšies odinių striukių populiaciją [1 pav.], mintyse sukosi klausimas: kas įtakoja būtent šio modelio pasirinkimą. Blogiausia, kad jos nedingsta iš parduotuvių lentynų, netobulėja, o mieste populiacija tik didėja. Wrong. Vien  jų nepraktiškumas stebina tokiu dideliu fanu būriu. Megzta apykaklė/rankovė/juosmuo susinešioja per vieną sezoną, apsiburbuliuoja ir….vieną sezoną dėvėta striukė jos savininkę paverčia nevala. Jeigu randate sau pateisinimą kodėl Jūs ją dėvite ir toliau dėvėsite Ok, bet nenorintiems nebūti pilkos masės dalimi, skaityti toliau.

Detalės. Diržas, užtrauktukas, sagos, siūlės ir kitos smulkios detalės gali iš esmės pakeisti Jūsų stilių. Nuobodi ar atsibodusi turima odinukė gali prisikelti naujam gyvenimui. Prisisiūkite kitas sagas, jeigu įmanoma- pasikeiskite į kitą diržą, įsisekite sagę ir Jūsų turimas fabrikinis drabužėlis taps išskirtiniu ir vieninteliu. Jeigu dar tik žadate pirkti odinukę - rinkitės tą, kuri turi daugiau įdomių detalių, pradedant sagomis, užtrauktukais, prisiūtomis dekoracijomis, taip pat pasirinkusi susijuosiamą diržu nepasigailėsite, kadangi nuolatos galėsite atsinaujinti įsivėrusi vis kitą…  Taip pat  striukės stilių labai pagyvina aukščiau įsiūti pečiai bei apykaklės, kurios būna įvairiai karpytos, dekoruotos audiniais, nėriniais ir pan. Mano mėgstamiausios- plačios apykaklės, kadangi jos ne tik išskirtinai atrodo, bet yra praktiškos- apykaklę galima susisegti/atsisegti/prisegti sage ir t.t….

Spalvos. Žinoma, universaliausios spalvos yra juoda ir ruda. Pagirtina, jeigu riečiate nosį pamačiusios šias dvi nuobodybes. Bet jei nesate spalvų gerbėja, tai nepulkite į kraštutinumus, rinkitės kas tiks prie Jūsų turimų drabužių. O nusprendusioms įsigyti ne rudą ar juodą striukę, tai esminis patarimas - rinkitės tokios spalvos kaip Jūsų bent vieni turimi batai/rankinė/kepurė ar kitas aksesuaras, kurį galėsite dėvėti nuolatos kartu su striuke. Tokiu atveju supaprastės derinimas tarpusavyje drabužių ir kitų aksesuarų. Tik nesupraskite klaidingai- tašė/batai ar pan. gali turėti vieną matomą detalę, kuri spalviškai derės prie striukės. Bet kuriuo atveju, Jūsų striukė turi derėti prie likusios aprangos… jeigu nenorite atrodyti kaip vaivorykštė ir kad žmonės galvotų, jog, matyt, ryte pirmiau rengiatės, o tik po to prasikrapštote akis…:))))

Ir… tokia trumpa pirma dalis. Kitoje dalyje skaitykite-> kokio modelio odinukė tinkamiausia prie Jūsų įvaizdžio.

O šiandien…aukitės guminius batus ir pasidžiaukite pavasarinėmis balomis, apkabinu,


Barbuora

Patiko (8)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Labas, kaip su jumis susisiekti? Noriu pasiūlyti temą…

Rašyti komentarą