BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sena-nauja extra veiksminga dieta arba kaip sugrįžti į pradžią

Sveiki kas sveiki ir labas tiem, kurie nesijaučia sveikais!

Pavasaris!Ką jis daro su mumis?! Gera nuotaika garantuota, energijos pliūpsnis užtaisytas.

Šypseną nebent gali temdyti ne kokios perspektyvos pamačius save veidrodyje. O šis atvejis toks dažnas ir yra būdingas viso tipažo žmonėms.

Prieš tai mano dienoraščiuose aprašytos taisyklės yra orentuotos į kasdieninį, visą gyvenimą trunkantį rėžimą, kol geri įpročiai tampa duona kasdienine.Tačiau nukrypimų pasitaiko visada ir visiems. Uždraustas vaisius skanesnis.

Aš kaip tik ir esu šioje stadijoje. Po operacijos dienos tapo lėtos, maistas turi būti geras, o tada ir apetitas pakyla iki 40C . Iš paskos kyla ir svarstyklės rodyklė. Kaip magnetu traukiama. Damn it!!!

Nesuprantu kaip anksčiau neprisiminiau, juk tokiu atveju yra labai paprasta, nereikalaujanti specialių produktų ir tikrai veiksminga dieta [patikėkit, ir man nepatinka žodis dieta].  Jos pavadinimas:

P U S Ė     P O R CI J OS

Šios dietos formulė paprasta kaip du kart du:

to, ką įsidėjot į lėkštę, lygiai pusę sugrąžinkit į puodą ir suvalgykit kas liko.

Valgot korbonadą su bulvių koše ir daržovėmis? Lėkštė atrodo gražiai!!Nurėžkit pusę kepsnio, taip pat pusę košės ir net daržovių. O, kaip taupu! Norisi ledų - prašom! Pusė jų-JŪSŲ:) Taip pat su vaisiais. Nusilupat bananą, o kitą pusę - į šaldytuvą.

Kaip bebutų apmaudu, tačiau yra keli cinkeliai:

  • sąžiningumas prieš pačius save. Negriebkite dviejų obuolių, kuomet paprastoje situacijoje imtumėte vieną juk pusė šios porcijos yra vienas obuolys- gudru!..:)
  • valia… Valia negrįžti to likusio, kaukiančio iš vienatvės pusės banano į šaldytuvą vos sudorojus jo pirmą pusę.
  • pasisakykite arba, atvirkščiai, nesakykite artimiesiems, kad laikotės dietos. Į šį faktorių svarbu atkreipti dėmesį. Jeigu jus dažnai pašiepia, kad laikotės dietų, tai ir nesigirkite. Netemdykite sau pavasarinės nuotaikos - juk nurėžinėti puseles taip smagu! O jeigu sulaukiate palaikymo ir netgi JUMS reikalingos kontrolės ( ji turi Jum patikti ), tuomet pasisakykite. Gal net pasieksite geresnių rezultatų!
Šio rėžimo nereiktų laikytis nuolatos.. Tik tiek, kad vėl galėtumėte grįžti prie subalansuotos duonos kasdieninės.
Pasiekus reikiamą rezultatą, pavyzdžiui, numetus 2kg, nepulkitye sugrąžti prie visos jos iš karto: po truputį didinkite ir stebėkite kaip tai veikia organizmą.
Tai liečia ne visus, bet gal vis dėl to kasdieninėje lėkštėje būna per daug maisto? Pusė porcijos Jums padės pasitikrinti.
Na o kalbant apie smagesnius dalykus…  Vienas iš jų, kad galite pradėti bet kada… Nuo vakarienės ar artėjančių pietų..:) O pats smagiausias iš visų:
rezultatai ant svarstyklių jau matysis kitą rytą.
sėkmės, mielieji! Kilus klausimams rašykite! Aš jau pradedu, o jūs?:)
čiau,
Barbuora
p.s it’s my inspiration try do my best!!

Rodyk draugams

Trumpai apie krizes

Dingau.Buvo laikas, kai negalėjau žiūrėti į šiuos įrašus. Viskas atrodė lėkšta, nuobodu, nereikalinga, o dar prisidėjo ir magistro rašymas.

Tačiau noras dalintis mintimis, patarimais niekada nedingo. Tik kitomis temomis išplaukė į kitus www…:) Galiausiai sugrįžo noras pažiūrėti kas čia užsiliko. Jūsų pasiilgau.

Bet norėjau pasakyti visai ne tai. Norėjau priminti, kad geri įpročiai LIEKA. O juk palūžtame visi. Vieni laikantis mitybos rėžimo, kiti neįveikia ” kinų kalba per 30d.”, kiti baigia rašyti. Bet po kažkiek laiko vėl pradedame iš naujo, taip ir  ”gerieji” įgūdžiai lieka!!! Matote, jie tikrai lieka!

Todėl jeigu puikiai laikėtės visų mano ir kitur skaitytų/girdėtų patarimų ir suklupote- nieko tokio! Juk vis tiek jau vis dažniau renkatės obuolį vietoj snikerso, vandenį vietoj colos ir t.t. Taip taisyklės ir tampa įpročiais, po truputį, be jokios prievartos!!;)

Tai gi dar kartą pasikartosiu… nesikrimskite, kai suklumpate, nekartokite sau, kad ir vėl grįžau prie nulio, dar blogiau- kad pati (-s) esu nulis!!

Gyvenimas yra banguotas ir viskas ką mes jame veikiame banguoja kartu…Aukštyn- žemyn, pirmyn-atgal… Taigi griebkit banglentę!

sėkmės,

BarbUora

Rodyk draugams

Svorio metimo dienoraštis

Sveiki,

kadangi atsirado jau keletas norinčių numesti svorio [ prie mūsų jungtis galite bet kada], tai nusprendžiau sukurti atskirą įrašą..Komentaruose ar man į privačią žinutę galite užduoti iškylančius klausimus.

Priemonės:

*būtų neblogai turėti maisto svarstykles [ galite pirmomis dienomis pasiskolinti, po kelių dienų įgusite ir iš akies galėsite nustatyti apytikrį maisto svorį];

*užrašų knygelė+ tušinukas..:))

*2l buteli;

*kūno masės svarstyklės;

* būtų neblogai jeigu naudotumėte vitaminus;

* ryžtas ir gera nuotaika!!!!!

TAISYKLĖS:

*Visų pirma, perskaitykite informaciją čia. Čia rasite patarimus kaip maitintis, kas gali palengvinti dalią, metant svorį..:)

* Pagrindinis principas: kalorijų skaičiavimas!!!!! Norint numesti svorio reikia sunaudoti mažiau kalorijų negu išeikvojate…Taigi teks pasiskaičiuoti kiek išnaudojate ir kiek jums reikia išnaudoti. Man labai patinka šita skaičiuoklė:

MANO:

Kūno masės indeksas: 22,3- Sąlyginis dydis, nurodantis ar kūno masė proporcinga ūgiui.
Pagrindinė medžiagų apytaka: 1400 kcal- Per dieną sunaudojamas energijos kiekis pagrindinei gyvybinei veiklai.
Kalorijų dienos norma: 1400 -kcal Per dieną sunaudojamas energijos kiekis gyvybinei + fizinei veiklai.[kai aktyvumas 1,0]

Pirmoje grafoje mano kmi, antroje- kiek minimaliai per diena turėčiau suvartoti kalorijų, o trečia-keičiasi priklausomai nuo jūsų fizinio aktyvumo. Todėl siūlau susirašyti ant lapelio visus variantus su skirtingais fiziniais aktyvumais, kad žinotumėte, kiek reikia maksimaliai suvartoti priklausomai nuo aktyvumo, jeigu norite, kad svoris nepriaugtų.

Kaip darau aš…:) Jeigu visą diena buvo fiziškai aktyvi pvz aktyvumas=1,6, tai man reikėtų suvartoti 2240kcal per dieną, tačiau norint numesti svorį reikia suvartoti mažiau arba sudeginti daugiau. Aš renkuosi-suvartoti mažiau, todėl pasirenku aktyvumą pvz. 1,4 , kuris rodo, kad man reikėtų suvartoti 1960kcal per dieną. Manau jau pagavote kampą..;) tačiau reikia būti labai sau atviram-kiek iš tikro judėjote, kiek iš tikro valgėte, nes dažnai mes linkę pagražinti faktus..;)

*Kalorijų skaičiavimas. Mano pagalbininkė yra http://www.kalorijos.lt/ Čia ir bus reikalingos svarstyklės. Dažnai rašo ant pakuočių 100 gr. maistinė vertė- X kcal. Tai turite pasižiūrėti kokia visos pakuotės masė- ar didesnė negu 100gr. ar mažesnė[ pvz. 50gr-tada nurodytą kcal skaičių dalinsite iš dviejų/o jei  200gr-tada dauginsite iš dviejų].Dažnai būna nurodyta ir vieno vieneto, pvz duonos riekės kaloringumas, tada tik reikia suskaičiuoti kiek jų suvalgėte..:) Jeigu kils nesklandumų, klauskite!!!!

* Ką ir kiek valgote teks užsirašinėti…Jeigu neturite galimybės pasiskaičiuoti iš karto, tai padarysite vakare ir pamatysite savo klaidas. Neišsigąskite, po kelių dienų įsikirsite koks maistas kaloringas, kurį labiau apsimoka valgyti ir vakariniai rezultatai nebešokiruos..:)

*Prieš pradedant siūlau susirašyti jeigu atsimenate ką valgėte prieš tai dieną, suskaičiuoti kiek kalorijų suvartojote.Arba skirti vieną dieną įprastai jums mitybai, rašant viską į knygelę…Taip pamatysite kiek per daug sunaudojote, gal per mažai judate ir pan.

* Rytais aš išgeriu šilto vandens su trupučiu citrinos. Tai padeda pagreitinti medžiagų apykaitą. KUO ŠILTESNIS MAISTAS, tuo geresnė medžiagų apykaita, kuri yra pagrindas kalorijų sunaudojimui. Ryte geriau kiaušinis[virtas, keptas] negu sumuštinis, vakarienei šilta grikių košė negu varškė. Visada suvartokite 1200kcal, kad nesulėtėtų apykaita.

* Kalorijų kiekį palaipsniui reikia mažinti!PALAIPSNIUI! jeigu nusileisite iš karto iki tik gyvybiniams procesams reikalingo kiekio, jums vėliau pradės augti svoris!!!

*Išgerkite 2l vandens! Jis reikalingas organizmui bei dažnai suteikia sotumo jausmą.

*manau savaime suprantama, kad patartina sportuoti, judėti. Jeigu matote,kad jau iki vakarienės suvartojote daugiau negu reikia-eikite pabėgiokite, taip padeginsite kalorijas.

*Sverkitės, registruokitės savo knygelėje, stebėkite save ir kas neaišku-klauskite manęs.

Galite rašyti į komentarus [ kaip darysiu aš], ką per dieną suvalgėme, kaip nuklydome ir pan.:)

Patikėkite, aš jau šiuo principu esu numetusi svorio ir galiu pasakyti, kad labai smagu, kai gali valgyti ką širdis geidžia:) o tas skaičiavimas …tampa rutinos dalimi:) tai labai mažas indėlis į puikią figūrą!

Mes galime!!;)

barbuora

Taigi toliau pildau šį įrašą, kad būtų viskas vienoje vietoje. Pateiksiu jums mano vienos dienos valgiaraštį:

Pusryčiai: 2vnt. “tosse”duonos(; 2 kiaušiniai, 1 pamidoras [ patiekalas: ant alyvuogių aliejaus kepu/troškinu supjaustytą pomidorą, kai jie suminkštėja įdedu duonos riekes, o kai pastarieji apskrunda- užpilu kiaušinį].Prie kavos suvalgau 3javainius.Viso=~ 470kcal.

Pietūs: pusė cukinijos, įdaryta jautienos faršu su pupelėmis. Burokėlių salotos. Viso=~ 714kcal.

Vakarienė: varškės 50gr., 2 apelsinai, 1 greipfrutas. Viso=~174 kcal.

Ši diena nebuvo labai kaloringa, kadangi buvo žemas aktyvumas-sėdėjau namie ir mokiausi. Per valgymų tarpus jaučiausi soti..:)

Rodyk draugams

Mitybos patarimai norintiems priaugti svorio

Sveiki,

taip gavosi, kad kasdien vis naujas įrašas. Tačiau sulaukiau komentaro, kad kamuoja  bėdos ne tik antsvorį turinčius, bet ir labai liesus. Su tokiu atveju gyvenime neteko susidurti, tačiau sveikos mitybos principai galioja visiems tie patys su trupučiu “bet”…:) Perskaičiau nemažai straipsnių apie svorio auginimą ir čia pateiksiu savo variantą.

Svarbu išsiaiškinti svorio trūkumo priežastis. Visų pirma, ar jis pradėjo kristi staiga, ar jis pamažėja tam tikru laikotarpiu, o gal esate liesas iš prigimties. Pirmi atvejai yra labai pavojingi sveikatai, kadangi gali būti tam tikros ligos požymis, taip pat reikia nepamiršti ir psichologinio aspekto. Ne visada nevalgymas yra susijęs su nepasitenkinimu savo sudėjimu pvz. asmuo gali būti susikrimtęs dėl jam svarbios problemos ir netekti apetito arba paprasčiausiai pamiršti pavalgyti. Didžiausia problema, esant šiems pastariesiems faktoriams ir svorio kritimui, yra rizika, kad organizmas nebepriims maisto. Tai gali privesti net gi iki mirtinų atvejų. Taigi jeigu jums liesumas nėra prigimtinis, primygtinai siūlau kreiptis į daktarus.

Kaip minėjau šis įrašas yra skirtas natūraliai liesiems asmenims. Taigi keletas patarimų:

1. Valgyti! Sakote, juk valgau ir, atrodo, nemažai, tačiau:

* valgyti sveiką kaloringą maistą [ t.y ne vien jogurtus, varškę]. Žinoma, didžiąją dalį vis tiek turi sudaryti baltymai ir sveikieji riebalai, jie padės sportuojant efektyviau priaugti raumenų. Baltymai yra mėsa, žuvis, kiaušiniai,žinoma, varškė. Tačiau siūlau orientuotis į mėsinius produktus. Valgyti sveikųjų riebalų turinčius produktus: riešutus, avokadus, alyvuoges ir kt. Viename šaltinyje įvardinta, kad norintiems priaugti svorio reikėtų daržovių valgyti tiek, kiek per dieną reikia žmogui ~300-400gr., tai gi turite savo meniu susidaryti taip, kad didžiąją dalį sudarytų mėsiški, žuvies ir kiti sotūs produktai.

* suvartoti mažų mažiausiai reikiamą kalorijų kiekį per dieną. Čia pravers, mano nuomone, nebloga skaičiuoklė:

Aš siūlau truputį viršyti nustatytą Jums tinkamą kalorijų kiekį, kadangi norintiems numesti siūloma suvartoti mažiau, norintiems išlaikyti svorį- neviršyti normos, taigi norintiems priaugti- viršyti šią normą. Tačiau nesiūlau labai peržengti šią ribą. Siūlau pagal šią skaičiuoklę įvesti didesnį aktyvumą negu iš tikro Jūsų yra, taip sužinosite sveiką, Jums tinkančią normą. Ši kalorijų skaičių padalinkite iš valgymo kartų, taip žinosite kiek maždaug galite suvalgyti per vieną kartą[ dar viena nebloga skaičiuoklė http://www.kalorijos.lt/

* valgyti dažniau. Dietologai pataria valgyti 5-6 kartus per dieną. Padalinkite savo aktyvųjį laiką iš 5 ar 6 ir gausite kas kiek laiko valgyti. Pvz. aš keliuosi 10 ryto, einu miegoti 2h, taigi 16 val aš aktyvi, atėmus, mano atveju 3val. per kurias iki miego nevalgau, tai 13/6=~2h. Taigi turėčiau valgyti kas porą valandų. P.S. nors ir norite priaugti svorio, siūlau bent valandą prieš miegą nieko nevalgyti, kadangi reikia duoti organizmui pailsėti.

2. S P O R T A S. Deja, kitkas be valgymo taip nepadės kaip sportas. Sujungus mitybą ir sportą, turėsite nuostabų kūną. Kadangi liesučiams reikia svorio, tai rekomenduojamos svorių treniruotės. Čia pakopijuosiu ištrauką apie jas vyrams:

“Svorių treniruotė apima įrangą, kuri įgalina įvairiausius pasipriešinimus. „Pasipriešinimas” gali būti laisvųjų svorių (štanga, hanteliai), treniruokliai, kurie veikia torso arba skriemulio principu (padedantys pakelti svorį) ir kūno svorio pratimai tokie kaip prisitraukimai arba įtupstai.Bet kuris, norintis užsiauginti raumenų masės privalo atlikti keletą dalykų. Pirma, treniruotis su dideliais svoriais. Dideliais svoriais aš sakau galvodamas apie svorius, kurie yra dideli TAU ! Standartinis vaikinas sporto salėje dažniausiai dirba su svoriais kuriuos jis gali pakelti 10-15+ pakartojimų. Masei priaugti tai yra per daug. Naudojant tinkamus svorius, turėtum atlikti 4-8 pakartojimus. Ir tai viskas ! Sistema dirbant su dideliais svoriais ir darant mažai pakartojimų daro raumenims ir nervų sistemai daug daugiau „streso“ nei treniruojantis su lengvesniais svoriais ir darant daug pakartojimų. Šis stresas įtraukia ir stimuliuoja raumenų skaidulas, priversdamas raumenis greitai augti. Maksimaliam raumenų augimui, daugiausiai įtakos daro laisvųjų svorių pratimai. Ne treniruokliai ar kūno svorio pratimai. Aš nesakau, kad tu neturėtum naudotis treniruokliais ar kūno svorio pratimais, bet jie neturėtų būti dėmesio centre tavo treniruotėje. Kad būtų kuo efektyvesnė raumenis „žalojanti“ treniruotė, tu turi stimuliuoti kuo daugiau skaidulų, o treniruokliai to nedaro. Pagrindinė priežastis tam yra stabilizuojančių ir kartu sąveikaujančių raumenų nevystymas. Stabilizuojantys ir kartu sąveikaujantys raumenys yra „padedantieji“ raumenys, kurie padeda pagrindiniam raumeniui atlikti sunkų kėlimą. Laisvųjų svorių pratimai, kaip suoliuko spaudimas, reikalauja daug stabilizuojančių ir kartu sąveikaujančių raumenų pagalbos atlikti šį pratimą. Kitaip tariant, fiksuotas suoliuko spaudimas beveik neįtrauks stabilizuojančių raumenų į darbą.”

Moterims rekomenduoju taip pat svorio pratimus. Siūlyčiau rinktis ne aerobiką, o treniruoklius su tinkamais krūviais. Čia labiau padėtų treneris, parinkdamas tinkamus svorius ir sudarydamas programą, pagal kurią didinsite įtensyvumą bei mankštinsite visas raumenų grupes. Jeigu labai nemėgstate treniruoklių, junkitės prie aerobikos, kurioje dirbama su svoriais ir kuri orientuota ne į kalorijų deginimą, bet raumenų auginimą. Aš taip pat rekomenduoju plaukimą ir bėgimą. Plaukimas stiprina nugaros raumenis, o bėgimas- kojų.

3. Gerti vitaminus. Jokiu būdu nesiūlau gerti chemijos, didinančios svorį ar raumenis. Siūlau natūralius, mitybą papildančius vitaminus. Jie užtikrins,kad Jūsų organizmas gauna visų mikroelementų reikiamą kiekį per dieną.

4. Gerti daug vandens. Manau net aiškinti nereikia, jog vanduo yra mūsų gyvybės pagrindas. taigi jei norite turėti sveiką kūną, turite jį aprūpinti švariu oru, pakankamu kiekiu vandens bei maistu.

5. Daug ilsėtis. Labai patiko šie žodžiai:

Jeigu nesiilsėsi – neaugsi ! Tavo kūnas stato raumenis kai ilsiesi , o ne kai treniruojiesi sporto salėje!Sėkminga svorio auginimo formulė būtų : suvalgyti pakankamą kiekį kalorijų, sunkiai treniruotis ir ilsėtis. Dietos pakeitimai niekad neatstos poilsio trūkumo. Jei sunkiai dirbi sporto salėje tu turėtum leisti savo raumenims ilsėtis kuo daugiau. Jeigu tu jiems nesuteiksi laiko pailsėti ir susitaisyti, tu paprasčiausiai neaugsi!”

6. Taigi paskutinis mano asmeninis patarimas ir palinkėjimas Jums -vengti stresinių situacijų, rasti laiko knygai, draugams ir kitai maloniai veiklai. Kas rytą sau nusišypsoti ir niekada nesmerkti, kai nesiseka taip greitai, kaip norėtųsi, įgyvendinti tikslus. Visos problemos slypi mūsų sąmonėje ir keletas pasąmonėje…:))

Jūsų cheerleader,

barbuora


p.s tikiuosi šis įrašas padės liesutėms moteraitėms bei ypatingai tiks jauniems, liesiems vyrukams;)

Rodyk draugams

Mitybos patarimai norintiems numesti svorio

Sveiki,

šiandien truputį pasidalinsiu keleta patarimų. Pati nuo vakar užsibrėžiau tikslą pagaliau per dvi savaites numesti tuos juodai užknisusius 5kg. Vakar valgiau, atrodo, tiek nedaug, bet šiandien ant svarstyklių nė 100gr. nepajudėjo. Galėjo gal net paaugti, bent būtų matyti, kad kažkas vyksta, o dabar riebaliukai sako “mum px”…:DD na žiūrėsim kaip seksis rytoj, tada jei Jums bus įdomu, parašysiu ką valgau…Bet dabar apie kas iš tikro yra pamatas ir dar šį bei tą…

Dietologai sako, nereikia laikytis jokių dietų, reikia tik sveikai maitintis…Na taip, bet kas yra dieta:  [gr. diaita - gyvensena, režimas], tam tikras sveiko ar sergančio žmogaus maitinimosi režimas.Tai manau puikiai suprantate, kad pradėję sveikai maitinantis Jūs ir laikotės dietos, kuri trunka visą gyvenimą. Tik Jūsų maitinimosi rėžimas neturėtų apsiriboti tam tikros rūšies maistu [pvz. baltymais] ar vien tiksliais produktais [pvz. bananais/grikiais]. Jūs negalite, Jūs privalote valgyti viską.Bet yra keletas taisyklių:

1. Valgyti mažomis porcijomis kas 4 valandas [ arba šias porcijas dar padalinti per pusę ir valgyti kas 2 valandas].

2. Valgyti pilnavertį, sotumą suteikiantį maistą. Tai yra daržovės, mėsa, žuvis, pieno produktai, kruopos.

Dabar klausiate, tai kur tas leidimas valgyti ką norime. Taip, galite ir šokoladą suvalgyti.Bet yra taisyklių: jei norite jo daug, tai šokoladas turėtų būti kaip pagrindinis maistas, o ne desertas ar užkandis. Pvz. antrą valandą suvalgėte šokoladą, tai likusias 4 ar 2 [ pirmoji taisyklė] negalite nieko valgyti:) Suvalgę šokoladą, po trumpo laiko norėsite vėl valgyti, todėl dažnai pagalvoji, kad net neapsimoka imti jo į burną…:)))

3. Nevalgyti bent tris valandas iki einant miegoti. Ši taisyklė yra pamatas. Ji puikiausiai veikia. Jei norite greitai numesti svorio, tai galite nevalgyti po 18h [aišku jeigu neinate miegoti 7h:D]. Rezultatai matosi po kelių dienų.

4. Fizinis aktyvumas. Jis būtinas, tačiau jo intensyvumas priklauso nuo Jūsų ligos. Pvz. jei turite smarkų antsvorį, tai siūlau aerobiką, plaukiojimą, treniruoklių salę su kardio treniruokliais ir keletą atsilenkimų.Aš esu vidutinės kategorijos, todėl mano sportas yra šokiai, prieš tai buvo treniruoklių salė, o dabar pabandysiu ją pakeisti bėgiojimu, gal kartais paplaukioti.

5. Gerti daug vandens. Jis užpildo skrandį, todėl mažiau jaučiasi alkis per valgymų tarpus. Man labai vandenėlis pasitarnauja, kai labai išalkstu, o tinkamo maisto šalia nėra.

5 taisyklės nėra daug, tačiau šių taisyklių tikrai sunku laikytis. Ir į lėkštę įsidedame daugiau, ir užkandžiauti norisi, o ir tas vanduo ne taip patraukliai atrodo, kai skrandis rėkia “valgyt valgyt”:)) Tačiau galite susigalvoti sau mažų tipsų:

1 taisyklės:

* naudoti mažesnes lėkštes

* prisikrauti lėkštę įvairių daržovių: nuo raugintų kopūstų iki paprikų, o mėsos vos porą gabalėlių

* pasistengti vis palikti kažkiek, kad ir labai nedaug maisto lėkštėje

2 taisyklės:

* nevalgyti kai kurių baltos spalvos produktų (cukrus, druska, miltai), valgyti ryškios spalvos maistą ( apelsinai, pamidorai, agurkai)

* valgyti pirminį maistą, o ne iš jo pagamintus: maltą mėsą, o ne dešrą, natūralų jogurtą, o ne jo desertą ir pan.

3 taisyklės:

* vakare užsiimti kažkokia malonia veikla, kuri atitraukia nuo tv, tada nesinorės užkandžiauti. Pvz. skaityti knygą, eiti pasivaikščioti, megzti, rašyti blogus…:)

* gerti skanias, aromatingas arbatas. Ypatingai gerai su trupučiu pienu-suteiks sotumo pojūtį. Pasidarykite kuo didesnį puodelį..

4 taisyklės:

* kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis

* jei nemėgstate kardio treniruoklių, vietoj apšilimo spartesniu žingsniu eikite į sporto klubą

* įsijunkite youtube.com, susiraskite sau tinkamą aerobikos šaką, pvz zumba ir stebėdami kartokite. Darysite kas Jums patinka, nereikės mokėti, galėsite valdyti kada sustoti, pailsėti ar pakartoti pratimą

5 taisyklės:

* namie pasistatykite 2l vandens butelį ir užsibrėžkite jį visą per dieną išgerti

*galite net kas valandą užsistatyti priminimą- išgerti vandens,  po poros dienų organizmas pripras gauti normalų kiekį vandens ir pats paprašys..:)

* nešiokitės visada buteliuką kartu su savimi. Išsirinkite sau patinkančios formos, spalvos buteliuką, kad trauktų vis atsigerti..

Vieni patarimai atrodys labai girdėti ir gal savaime suprantami, tačiau visada gerai pasikartoti..:) O tipsai..jie labai individualūs, čia bandžiau surinkti girdėtus ar bandytus, gal ir Jums pravers. Pati nesu guru, pati stengiuosi, bandau, dažnai suklumpu, kartais pasiseka…:) Todėl esu atvira  Jūsų kritikai, pasiūlymams, patarimams tiek komentaruose, tiek privačiose žinutėse.

barbuora

P.S grožis įkvėpia, todėl stengsiuosi iliustruoti seksualiomis nuotraukomis. Tikiuosi moterys norės lygiuotis, o vyrai suviliot…;))))

Rodyk draugams

Dėl svorio besikankinančios dienoraštis

Nėra taip labai blogai.Antraštė turėjo pritraukti Jūsų dėmesį:D Tikiuosi man pavyko.

Bet esmė panaši. Svoris, figūra, kilogramai… Nežinau ar verta diskutuoti, kad tai paika, kad tai tv ir kitų blogybių įtaka, kad reikia mylėti save tokią, kokia esi. Galiu drąsiai pasakyti, kad jeigu taip galvojate ir turite antsvorio-tai Jūs savęs GAILITE. Jums netrūksta meilės sau, Jūs per daug save mylite,kad kankintumėte nepatenkinus troškimų. Gerai būtų,jei tie troškimai būtų apkeliauti pasaulį ar bent jau perskaityti Aną Kareniną, bet kur tau..troškimas yra suvalgyti torčiuką, šokoladuką, užsigerti CocaColos ir galiausiai pilnu pilvu nueiti miegoti.

Žodžiu, jeigu Jūs turite antsvorio, jūs esate LIGONIAI. Ir kuo greičiau tai suprasit, tuo greičiau pasveiksit. Dar kartą sakau, nekiškit tos frazės-myliu save tokią, kokia esu. Pateiksiu Jums paprasčiausią klausimą: ar bandytumėte vėžiu sergančiam žmogui pasakyti “mylėk save tokį, tai tavo dalis”, greičiau rėžtumėte įkvepiančią kalbą kaip reikia nepasiduoti, kovoti ir pan. Tai kur Jūsų ryžtas pasveikti?

Oi,Oi..vidutinio svorio panelytės, negalvokit,kad čia kalbu tik apie labai sergančius žmones [dažniausiai taip ir vadinsiu antsvorį turinčius]. Nors Jūsų KMI ir normalus ir daug kas sako, paika kankintis dėl “seksualiai” atsikišusio pilvuko, tačiau manau Jūs ir pačios jaučiate,kad kažkas čia ne taip…Tai ir vadovaukitės tuo jausmu. p.s atsiprašau dėl moteriškos giminės [ man taip lengviau], bet šiaip blogas UNOsex.

Tai sveiki, AŠ ESU vidutinės kategorijos ligonė.Trumpai papasakosiu apie save. Mokykloje buvau stipri ligonė, bet nepasakyčiau,kad dėl to labai liūdėjau.78kgramai 168ūgiui, pridėjus jauną amžių ir mažas šiknytes aplink tikrai ne kas…:) Na… bet gal aš buvau  labai charizmatiška, bet vaikinų ir draugų netrūko [ko, būkim atviri, trūksta stambioms jaunoms merginoms]…

Pirmame kurse smarkiai susirgau, nukrito pirmi 5 kilogramai, po kelių mėnesių išvažiavau ilsėtis į pietus-dar nukrito.Ir dar po kelių mėnesių susitikau savo mylimąjį. Kadangi turėjau vaikiną, kuris daug sportuoja kaip ir negražu buvo vėl priaugti. Teko tik jungtis prie jo. Ilgas laikas praėjo ir tiksliau dar vis eina kol aš bandau susidraugauti su sportu. Kartais man lengviau nevalgyti. Sveriu dabar ~62kg., lankau apie porą mėnesių solo latino šokius, pastaruoju metu laaabai retai sportuoju ir stengiuosi sveikai maitintis. Mano tikslas-atsikratyti riebalų. Nepasakyčiau, kad esu savimi nepatenkinta, mėgstu save veidrodyje- Dievas man davė stangrią odą, gražų veidą, gilias akis, siaurus pečius ir puikius klubus;)))

Bandau į visą svorio metimo procesą pažvelgti filosofiškai. Gal dėl to aš antsvorio turinčius žmones vadinu ligoniais. Kartais taip sunku rasti motyvaciją. Neblogai esu įvaldžiusi pasirinkti tinkamą drabužį, todėl įtilpti į kokią suknią manęs nemotyvuoja. Draugų užtenka, kmi geras, daktarai nepeikia…:DD Todėl tikiuosi, kad ir aš kartais Jus motyvuosiu. Kartais gal erzinsiu savo kalbomis ar juokinsiu. O gal ir iš viso nebus skaitytojų.

Bet stengsiuosi savo pasaulėžiūrą nušviesti per savo požiūrį į grožį: mityba, sportas, kosmetika, mada.

Taigi, Happy bday, mano bloge.

barbuora

Rodyk draugams