BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vasarinė kosmetinė

Pagaliau atėjo Ji. Nuostabi, šilta, optimistė ir kelianti susižavėjimą Vasara.
Žinoma, kaip ir prieš bet kuriam svečiui apsilankant, mes, moterys, patiriame daug nerimo, rūpesčių ir taip atsidavusiai ruošiamės. Vienos puola laikytis dietos, kitos intensyviai sportuoti, bet visoms vieningai tenka pertvarkyti spintą. Nepamirškite ir kosmetinės. Joje taip pat turi įvykti pokyčiai.

1. Sena taisyklė: po žiemos maitinančias priemones turime pakeisti stipriai drėkinančiomis. Saulė, vėjas stipriai veikia mūsų odą, o jeigu nenorime turėti primenančią dykumą - turime ją “laistyti” :)
Nereikia išmesti turimų, bet šiam sezonui netinkamų priemonių: jas sandariai uždarykite ir padėkite į šaldytuvą arba  tamsioje, saulei ir drėgmei nepasiekiamoje vietoje.
Vasaros sezonas trumpas, todėl galite įsigyti nedidelės talpos priemonių, kurių pakaks keliems, nuotykių pilniems mėnesiams…:) Pati įsigijau Biotherm aquasource aqua trio set kelioninį dydį, kurį sudaro: prausiklis, tonikas, drėkinantis gelis, kaina ~36 Lt visai vasarai.

Jeigu turite problemišką odą, keiskite priemones tarpusavyje, pavyzdžiui, dieną drėkinkite, naktį - spręskite odos bėdas. Drėkinimas būtinas visoms be išimties: tiek siekiančioms jaunystės, tiek norinčioms išsinerti iš paauglystės.

2. Džiaugiamės BB, CC kremais: staiga Lietuvoje jų pasirodė tokia gausa, kad net sunku išsirinkti. BB pasirinkimas didesnis, o CC… na dar ne visos ir konsultantės yra girdėjusios.

Nepatikėsit, pasitaikė atsidurti anekdoto vertoje situacijoje. Pasiteiravau ar jau yra atkeliavęs Chanel CC kremas, išsigandusi konsultantė ėmė ieškoti, neradusi priminė BB kremą bei pridurė: “bet žinokit CC tai Chanel inicialai ant dėžutės, o ne kremo pavadinimas… tokio nėra…!!!!” Net nežinojau ką besakyti… paaiškinau, kad žinau kaip atrodo Chanel inicialai ir teko apšviesti apie CC kremus… iš žvilgsnio supratau, kad nepatikėjo apie jų egzistenciją šiame pasaulyje…:))

Grįžkime…
Ką aš manau apie šias naujoves. Kalbant apie BB kremus: puikus drėkinimas, malonus pojūtis, bet man per mažas maskavimas. Toks maskavimas tinkamas mažai defektų turinčiai odai, pigmentinės dėmės dažniausiai lieka matomos, todėl vien BB nepakaks sukurti tobulą makiažą. Rekomenduoju toms, kurios yra įpratusios naudoti skystą makiažo pagrindą vien tam, kad veidui suteiktų atspalvį arba suvienodintų veido spalvą, minimaliai užmaskuotų didesnes poras ar raudonį, papildomai drėkintų ir būtų SPF.

Norinčioms didesnio maskavimo, rinkitės CC. Mano nuomone, tai toks pat BB, tiek, kad visos pradėjo skųstis, jog BB per mažai maskuoja, todėl patobulino BB ir pavadino CC…:D
Daugelis BB kremų suteikia odai švytėjimo, skaistumo efektą, kuris ypatingai tinkamas vasarai. Atrodo jaunatviškai, gaiviai, jeigu norite būtent tokio, rinkitės ant kurių pakuotės nurodyta “illuminating” ar “glow”, tačiau nepatariu rinktis su plika akimi konsistencijoje pastebimais blizgučiais.

3. Dar viena vasaros makiažui tinkama kosmetika - mineralinė. Ypatingai turinčioms odos defektų. Oda nebus dirginama, kvėpuos, puikiai maskuos, jausite lengvumą. Nerekomenduoju sausai odai, kadangi didžioji dalis mineralinės kosmetikos yra birios konsistencijos, kuri pagal savo fizikinę būklę [milteliai] yra linkusi sugerti drėgmę.
Dar noriu atkreipti dėmesį, kad jeigu turite labai stiprią aknę, taip pat nesinaudokite biriomis, sausomis pudromis, nes aplink spuogelius nuo gydančių priemonių būna ir taip išsausėjusi oda. Papildomai naudojant sausinančias makiažo priemones dar labiau traumuojate odą ir įsibėgėjus dienai ji gali pradėti džiūti, net gi pleiskanoti. Deja, tai dar labiau išryškina tai, ką norėjote paslėpti, makiažas apsilupa, veidas atrodo dėmėtas. Rinkitės drėkinančius, skystus makiažo pagrindus ar minėtus BB, CC kremukus. Atrodysite gaivios, pagrindas puikiai paslėps raudonį ir defektus.

Atsiminkite, kad kas per daug, tas… ryškiai matosi!

4. Rankinėje ar namuose, biure turėkite odos drėkiklį [dulksną]. Ji ne tik suteiks momentinę atgaivą, bet ir papildomai sudrėkins odą, atnaujins makiažą. Aš naudoju vos pasidažius, veidas atrodo gaivesnis visą dieną, taip pat nešiojuosi rankinėje, todėl niekada nejaučiu nemalonaus odos tempimo jausmo.

5. Plaukai. Drėkinimas, privalomas lengvas sluoksnis aliejuko ant plaukų galų. Papildoma priemonė: sauganti plaukų spalvą nuo saulės spindulių, vandens ir kito neigiamo poveikio. Nereikalingas keliaujant į ofisą, būtinas savaitgalį gamtoje.
Venkite bet kokių formavimo priemonių, ypatingai ant šaknų. Jos ne tik sausina plauką, bet paskatins super greitą plaukų riebalavimąsi, kuris gali būti natūraliai padidėjęs dėl galvos odos prakaitavimo. Nepatariu naudoti priemonių nuo riebalavimosi, kadangi jos džiovina galvos odą, o ji besisaugodama dar labiau gamina riebalą, todėl pasiekiamas dažniausiai atvirkštinis rezultatas. Palaipsniui nuo dažno riebalavimosi galima gelbėtis spec. priemonėmis skirtomis naudoti naktį [gydančiomis], taip pat surištais plaukais, dažnai keičiamomis pagalvėmis, rankšluosčiais [tai gelbėja ir nuo dažnai užsikemšančių veido odos porų] bei saikingu cheminių priemonių naudojimu.

6. Kūno odą drėkinkite purškiamu kūno aliejumi, kurį galite turėti ir rankinėje, tokiu būdu galėsite ne tik sudrėkinti bet ir atsigaivinti pavargusias blauzdeles. Esant dideliam kūno išsausėjimui, žinoma, labai tinkami Urea šlapalo kremai arba gelinio pavidalo kūno drėkikliai. Pastarųjų paskirtis ne tik drėkinimas, bet ir gaivinimas ir regeneracija, pavyzdžiui, padauginus saulės vonių. Vienas toks nuostabus, kurį naudoju kelis metus yra Germaine de capuccini hydro-gel de aloe vera, kaina 54 Lt. Padeda visais atvejais, nėra malonaus kvapo, bet tikras gelbėtojas nuo sausos odos, saulės nudegimų, po depiliacijų ir kt.

7. Pergyvenate, kad dažnai tenka darytis pedikiūrą, ypatingai nuotaiką gadina kulniukai. Oda ypatingai greitai suragėja ir nepatraukliai atrodo, kuomet jai trūksta drėgmės. Kas dieną ryte ir vakare patepkite pėdas kremu. Galite užtepti super riebų kremo sluoksnį, užsiauti kojinę nakčiai [tik su plačia guma, kad neužspaustumėte kraujotakos]. Kuomet tai tampa įpročiu, pedikiūras daromas pastebimai rečiau.

8. Dar noriu sugrįžti prie veido odos… Vienas mažas įspėjimas… Vasara yra netinkamas metas darytis rūgštines veido procedūras. Kadangi ne kartą užmačiau grupinių akcijų puslapiuose siūlomas rūgštines procedūras už prieinamą kainą, tai noriu, kad žinotumėte: po tokios procedūros didžiausiu gražios veido odos priešu tampa saulės spinduliai. Todėl reikės naudoti apsaugą nuo +30,  kuriam laikui atsisakyti saulės vonių.

Rūgštinės priemonės+saulės spinduliai=pigmentinės dėmės.

Kokią bedarytumėte procedūrą, prieš darant išsiklausinėkite [ir ne administratorės, o prašykite prie telefono prieiti kosmetologę, kuri atlieka Jūsų norima procedūrą] arba naudokitės google.

Po ilgos pertaukos tiek žinių iš manęs, lauksiu žinių, klausimų iš Jūsų!

Gražaus oro, nuotykių ir svarbiausia… tegul niekas netemdo Jūsų saulėtos nuotaikos,

Išsiilgusi,

Barbuora

Rodyk draugams

Apie žiemą, plaukus ir pinigus.

Uždavinys:
šaltėja orai- plaukai reikalauja daugiau priežiūros, o prieš šventes kiekviena neplanuota prekė [kad ir pačiai sau]- kelia įtampą. Taigi mūsų nežinomasis yra “stebuklinga” plaukų priežiūros priemonė už neįtikėtiną kainą.
Kažkur girdėta? Taip, kiekvienoje kosmetikos reklamoje kažką panašaus bandoma mums perteikti. Nepulkite pirkti ką reklamuoja J. Lopez, o atsiminkite, kad laiko patikrintą daiktą nereikia smarkiai reklamuoti, geriausia reklama- teigiamas atsiliepimas “iš lūpų į lūpas”…:))
Negaliu šio recepto pasisavinti, pati ieškojau naujų būdų ir priemonių, kurios būtų efektyvios ir padėtų atsiauginti bei atgaivinti plaukus. Landžiodama po forumus padariau išvadas, kad yra keletas priemonių, kurios veikia visoms, kurios bandė: varnalėšų aliejus, kosmetinis žibalas.
Nebuvau apsisprendus, kas man iš minėtų priemonių labiau tiktų, kaip visada, galvojau apsispręsiu vietoje. Nesitikėdama greitų ir teigiamų paieškos rezultatų užsukau į camelia vaistinę. Ir ką Jūs manot?! Šios abi priemonės tiesiog stovėjo šalia viena kitos ir laukė manęs. Impulsyviai pagriebiau abi ir prie kasos sumokėjau ~15 Lt. Taip,  p e n k i o l i k a.

Mano ritualas paprastas: kiekvieną dieną šias priemones naudoti, jas tarpusavy kaitaliojant. Vieną vakarą tepiau plaukus [įtrindama į šaknis ir perbraukdama delnais per visą plaukų ilgį] kosmetiniu žibalu, o kitą vakarą- tokiu pačiu būdu varnalėšų aliejų. Įtrinktus plaukus palaikykite per naktį. Paprasta. Tik noriu atkreipti dėmesį į keletą smulkmenų:

* jeigu plaukai linkę smarkiai riebaluotis, tuomet maitinkite plaukus kas keletą dienų. Jeigu turite ypatingai sausus plaukų galus- kasdien trinkite tik juos, o šaknis, kaip minėjau, tik kas keletą dienų. Bet kart nuo karto šaknis įtrinti būtina.

* patartina įtrinktus plaukus apvynioti plėvele bei rankšluosčiu ir, kaip minėjau, laikyti per naktį. Jeigu jums trukdo- apvyniokite rankšluosčiu pagalvę ir susisukite plaukus į kuodelį, taip apsaugosite patalus, o ir pačioms netrukdys čežantis maišelis:) Jeigu matote, kad kartojant šį ritualą, po kurio laiko plaukai greičiau riebaluojasi- nelaikykite per naktį, o su plėvele ir rankšluosčiu pavaikščiokite dieną ir išskalaukite.

* aliejaus nereikia šildyti mikrobangų krosnelėje, kadangi peršildysite ir “iškaitinsite” visas geras savybes. Pašildysite užpildami tubelę karštu vandeniu. Aš pati įmetu aliejaus tubelę į užkimštą kriauklę ir kol nusiprausiu veidą, aliejus pakankamai įšyla. Vaizdinė priemonė:

Po maždaug pusės mėnesio pajutau, kad mano plaukai ilgesni, mažiau veliasi ir žvilga. Esu patenkinta ir rekomenduoju Jums.

Kaip smagu sulaukti rezultatų už prieinamą kainą, ypatingai prieš didžiąsias šventes…:) Viskas paprasta, tikrai nėra jokių paslėptų triukų…:))

Šiandien tiek, brangiosios, spindėkit!

Bučiuoju

Barbuora

Rodyk draugams

I.Riebaluotiems plaukams: gražiai krentantys iki vakaro

Sveiki, turintys riebaluotis linkusius plaukus ir ypatingai labas tiems, kas dar neatrado sau tinkamų priemonių…:)

Šią problemą turiu ir aš. Dar neradau priemonės, kuri išlaikytų purius plaukus iki vakaro ir tuo pačiu gerai sudrėkintų/pamaitintų. Be to daugelis galvos odos riebumą reguliuojančių priemonių padaro meškos paslaugą - taip išsausina galvos odą, kad atsiranda pleiskanų ar net  odos tempimo jausmas, niežėjimas.

Šiuo metu atradau sau puikiai veikiantį būdą, kurį pavadinčiau “ruoškis rytojui iš vakaro”:

  • vakare eidama miegoti užsitepu plaukų kaukę [kokią tik noriu: maitinančią, drėkinančią, atstatančią - pasireguliuoju pagal plaukų būklę]. Šiuo metu naudoju “Refiba” linijos koncentruotą stiprinamąją kaukę iš Elgon ~ 46Lt.

  • ryte du kartus išskalauju purinančiu ekoligišku šampūnu  [pirmiausia TIK su vandeniu išplaunu likusią plaukų kaukę, tuomet du kartus skalauju su šampūnu: pirmas kartas išplauna nešvarumus ir dar likusius kaukės likučius, o antras - suteikia plaukams šampūno aprašyme  nurodytas savybes, pvz, purumą, glotnumą, žvilgesį ir pan.]. Šiuo metu naudoju purinantį “Think to Thick” šampūną iš Jason, kaina Lietuvos parduotuvėse ~40 Lt, siunčiantis iš iherb.com ~20 Lt…:)
P.S. naudojant šį šampūną vienu kartu su kondicionieriumi, man jis nekėlė susižavėjimo. Tačiau pradėjus “ruoštis iš vakaro” šis šampūnas parodė geriausias savo savybes: plaukai purus, gražiai krenta, gaivūs. Bravo! Reikėtų paminėti, kad mano naudojama kaukė ne taip gerai dera su “Your highness” iš Tigi Catwalk, plaukai mažiau glotnūs ir krentantys. Todėl norėčiau priminti, kad svarbi ir pačių priemonių sąveika tarpusavyje. Specialistai rekomenduoja naudoti tos pačios firmos priemones, kadangi jos tarpusavyje geriausiai dera, papildo viena kitą. Taip pat neišmeskite šampūno į šiukšlinę, jeigu nedavė lauktų rezultatų - galbūt jis nedera su Jūsų  kitomis naudojamomis priemonėmis. Pasidėkite į spintelę ir pabandykite vėliau, kuomet išbaigsite turimas priemones ir įsigysite naujas…:)
Grįžkime prie pagrindinės temos…
Naktį pabuvusi plaukų kaukė pamaitina, palepina plaukučius, o šampūnas ryte suteikia gaivos ir purumo! Puikus, paprastas būdas… Galbūt atrasite, kad tos neveikiančios priemonės, kurioms išleidote nemažai pinigėlių ir  taupydamos nusprendėte pabaigti, vis dėl galite  naudotis su džiaugsmu:) Šiandien tiek…
Bučkis,
Barbuora

Rodyk draugams